První zlínský občánek je na světě! Doma ho čekají čtyři sourozenci

Jarmila Vodičková a Antonín. Foto: KNTB

ZLÍN – První Zlíňánek si letos dal na čas, v Baťovce si na něj počkali až do konce prvního dne nového roku. Jmenuje se Antonín, na svět přišel čtyři minuty před půlnocí a vážil 4 410 gramů. Pro rodiče Vodičkovy je chlapec už pátým potomkem.

Antonín s maminkou Jarmilou v porodnici dlouho nezůstali, maminka si totiž přála ambulantní porod. „Paní Vodičková přišla do porodnice na Nový rok o půl sedmé odpoledne a před čtvrtou hodinou ranní již s malým Antonínem odcházela domů. Oba jsou v pořádku,“ řekla primářka gynekologicko-porodnického oddělení Marcela Henčlová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line.

Před malým Toníčkem se ve zlínské porodnici na Nový rok narodily další dvě děti. Třicet minut po sedmé ráno přišel na svět Tomáš, jeho maminka Dana Hižnajová je z Bařic-Velkých Těšan na Kroměřížsku. Nicola Tučová se zas radovala z holčičky Emily, která se narodila devět minut o půl osmé večer. Domov mají v Nedašově Lhotě na Zlínsku.

Úplně prvním miminkem Zlínského kraje se letos stal chlapeček Hugo. Ten přišel na svět v sobotu ve 2 hodiny a 36 minut ve valašskomeziříčské nemocnici.

Foto: KNTB