Na tahu ze Svitav do Brna se stala nehoda dvou autobusů a auta kvůli divočákům

ilustrační foto: Policie JMK

BLANSKO – U čerpací stanice mezi Lipůvkou a Kuřimí na silnici I/43 srazil v úterý ráno autobus dva divočáky běžící přes cestu. Do něho narazil další autobus a do toho zase osobní auto.

Už tak každodenně přetížený silniční tah I/43  ze Svitav do Brna se v úterý ráno zastavil po srážce se zvěří. U čerpací stanice mezi Lipůvkou a Kuřimí srazil autobus dva divočáky běžící přes cestu. Prudké brždění autobusu před sebou nečekal další řidič autobusu, který nedobrzdil a narazil do něho. Zezadu pak do něj ještě nabouralo další osobní auto. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Kolona směrem do Brna měla několik kilometrů.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Podle policejní mluvčí Petry Ledabylové jsou zimní měsíce s pozdějším východem slunce a dřívějším stmíváním nejrizikovější. Policisté každodenně přijímají několik oznámení o náhlém vběhnutí zvěře na komunikaci a následnému střetu. Největší škody způsobují divoká prasata a srnčí zvěř. I v případě, kdy je škoda zcela minimální nebo zraněné zvíře z místa nehody uteče, má řidič povinnost oznámit událost policii. Policisté pak řidiče poučí, jak dále postupovat, zeptají se na případná zranění řidiče a posádky vozu, a nutnost přivolání záchranné služby. Policie také vyrozumí majitele zvěře, což je většinou místní myslivecké sdružení, které se o usmrcené či zraněné zvíře postará. „Pokud by řidiče napadlo si mrtvé zvíře z místa odvézt a ponechat, dopustil by se přestupku proti majetku nebo dokonce krádeže. Na zvíře nesahejte také kvůli riziku, že zraněný kus může být agresivní nebo nemocný,“ připomněla Ledabylová.