Tříkráloví koledníci se vracejí do ulic. Potkáte je i na Šumpersku a na Zábřežsku

ŠUMPERSKO, ZÁBŘEŽSKO – Tříkrálová sbírka, kterou organizuje Charita v Šumperku a v Zábřehu, startuje, do ulic vycházejí desítky koledníků, kteří budou do 16. ledna žádat o dar. Sbírka probíhá také v přilehlých vesnicích. Nebo můžete přispět do statických kasiček či online.

„Tříkrálové koledování v ulicích loni zhatila koronavirová epidemie, letos se však koledníci do ulic vrátí, samozřejmě za dodržení hygienických opatření,“ uvedla ředitelka šumperské Charity Jana Holubářová. Statické kasičky v Šumperku najdete v recepci Charity Šumperk v Jeremenkově ulici, která je přístupná od pondělí do pátku od 8 do 15 hodin, na veřejných toaletách v jihozápadním křídle Pavlínina dvora ve Fialově ulici a v kostele svatého Jana Křtitele. Přispívat můžete také prostřednictvím virtuální koledy, své dary můžet směřovat prostřednictvím PSČ do konkrétních měst a obcí. Ve středu 5. ledna vás Charita Šumperk zve na tříkrálovou zelňačku, kterou bude rozdávat od 15.00 hodin v Sadech 1. máje u Sovy. V pátek 7. ledna se uskuteční Tříkrálový benefiční koncert v klášterním kostele v Šumperku, na němž vystoupí od 19 hodin Motýli Šumperk. ZDE najdete, kde všude na Šumpersku se bude koledovat.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Také Charita Zábřeh bude vybírat i fyzickou kolegou, pochůzkou dům od domu. Pokud vám tento způsob nevyhovuje, můžete přispět také prostřednictvím virtuální koledy (odkaz najdete v předchozím odstavci), online nebo do statických kasiček. Všechny způsoby a další podrobné informace najdete ZDE.

Váš dar pomůže ve vašem regionu konkrétním lidem, o které Charita pečuje svými službami. Výtěžek Tříkrálové sbírky se využije na podporu péče o chudé, děti a samoživitele s nízkými příjmy, nemocné, lidi po úrazech, handicapované, seniory, umírající, tedy o ty, kdo nějakou míru dopomoci v náročné situaci ve svém životě potřebují; k udržení, rozšíření a zkvalitnění těchto služeb.

Pokud máte obavy o svou bezpečnost, nemusíte si dělat starosti, všichni koledníci budou otestovánI spolehlivým antigenním testem, budou si desinfikovat ruce, chránit si dýchací cesty a dodržovat potřebný odstup.