Další alej v Prostějově usiluje o titul. Hlasujte v anketě

foto Zbyněk Honest

PROSTĚJOV – Město Prostějov znovu nominovalo alej do ankety Alej roku. Cílem ankety je upozornit na krásu a užitek, které nám přinášejí aleje a stromy podél cest i ve volné krajině. Až do 11. ledna můžete hlasovat pro dubovou alej na hrázi nejstaršího prostějovského městského rybníka

„Do ankety jsme pro tentokrát nominovali dubovou alej na hrázi nejstaršího prostějovského městského rybníka v Drozdovicích, jejíž stáří čítá více než sto let,“ říká náměstkyně prostějovského primátora Milada Sokolová, která má oblast životního prostředí ve své pracovní náplni a přidává předchozí výsledky: „V roce 2020 Prostějov opět bodoval. V republikovém hodnocení jsme se umístili na třetím místě s lipovou alejí na břehu říčky Hloučely. V krajském hodnocení jsme byli první. No a o rok dříve v soutěži Alej roku získala druhé místo v celkovém, republikovém hodnocení alej platanů z ulice Rejskova. V krajském hodnocení pak první místo a titul Alej Olomouckého kraje 2019.“    

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O vítězství v tradiční anketě může rozhodnout krása, silný příběh, snaha místních lidí o záchranu nebo odhodlání lokálních patriotů uspět v konkurenci z celé republiky. Anketa Alej roku je určena pro širokou veřejnost a jejím cílem je upozornit na krásu a užitek, které nám přinášejí aleje a stromy podél cest i ve volné krajině.

Hlasování probíhá od 2. listopadu ZDE. Hlasovat může fyzická osoba, a to pouze jednou, hlasování se provádí vyplněním hlasovacího formuláře. Po ukončení hlasování a překontrolování hlasů budou výsledky publikovány na těchto webovkách.