Jihlavská zoo zaznamenala vloni druhou nejvyšší návštěvnost v historii

Foto: Zoo Jihlava

JIHLAVA – Jihlavská zoologická zahrada byla sice vloni téměř do půlky dubna uzavřena, ale přesto měla druhou nejvyšší návštěvnost od doby svého otevření. Během loňského roku prošlo jejími branami 342 479 návštěvníků, což jen potvrzuje, že Zoo Jihlava patří k nejnavštěvovanějším a nejoblíbenějším turistickým místům na Vysočině.

V důsledku hygienických opatření mohla jihlavská zoo otevřít až 12. dubna, ale i tak měla během loňského roku mimořádnou návštěvnost. Ta je ve srovnání s rokem 2019, kdy jejími branami prošlo 346 600 lidí, hned druhá nejvyšší za celou dobu jejího trvání.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Svou roli v tom pravděpodobně sehrál i lockdown a obavy části veřejnosti trávit dovolenou v zahraničí, a tak možnost navštěvovat tuzemské výletní cíle brali lidé s povděkem. Ještě v dubnu a květnu odpovídala návštěvnost zoo předchozím rokům, ale letní měsíce již byly výrazně nadprůměrné.

V červenci dokonce padl historický rekord, neboť zoologickou zahradu navštívilo během měsíce 93 569 lidí. Srpen byl pak také nadprůměrný s 77 992 lidmi a překvapily i měsíce červen s cca 48 000, září s cca 32 000 a říjen s cca 22 000 návštěvníky.

Vysoká návštěvnost zoologické zahradě velmi pomohla zejména po ekonomické stránce. „Chybějící finanční zdroje v prvním covidovém roce 2020 jsme čerpali z našeho rezervního fondu a velice nám pomohl i náš zřizovatel Statutární město Jihlava. Do začátku roku 2021 jsme tak vstupovali s minimem prostředků a velikou nejistotou, kdy budeme moci pro veřejnost otevřít. Zde patří obrovské díky všem našim návštěvníkům, příznivcům a podporovatelům za to, že k nám do zoo chodili a že nás i přes různá aktuální hygienická opatření neváhali navštěvovat,“ vysvětlil a zároveň poděkoval ředitel jihlavské zoo Jan Vašák.