Jubilejní ročník Hudebních cen Žebřík odstartoval! Už máte své favority?

Zdroj: Město Plzeň, J. Noska

PLZEŇ – Mnohým z nás to možná ani nepřijde, ale faktem je, že Hudební ceny Žebřík slaví významné jubileum – již celé tři dekády nepřetržité existence. Oslavu třicetin okoření exkluzivní koncerty Pražského výběru či Mig 21 a bude se tedy nač těšit.

Vyhlášení výsledků ankety dojde 1. dubna 2022 v plzeňském areálu DEPO2015. Hudební fanoušci už mohou hlasovat o tom, kdo je v roce 2021 zaujal. Z lednového hlasování na stránkách Anketazebrik.cz vzejde pět nominovaných v každé z devíti kategorií. Hlasy lze posílat v kategoriích Skupina, Album, Skladba, Videoklip, Zpěvák, Zpěvačka, Objev, Akce a Film roku. O vítězích se následně rozhodne ve druhém kole, které potrvá do konce února. Finálová show je na programu v pátek 1. dubna od 19 hodin v DEPO2015 v Plzni. V průběhu šestihodinového večera budou vyhlášeni tři nejlepší interpreti nebo kapely v každé kategorii. Vítězové obdrží bronzové sošky z dílny renomovaného sochaře Václava Česáka.

Ceremoniál má být ohlédnutím nejen za loňskou sezónou, ale i za třicetiletou historií této ankety. „Je to tak zásadní jubileum, že Žebřík tentokrát nemůže být jen bilancí uplynulého roku, ale pokusíme se ohlédnout hlouběji do minulosti. I proto jsme angažovali tak kultovní seskupení, jakým je Pražský výběr, jednu z nejdůležitějších kapel našich hudebních dějin, nebo stále populární Mig 21. Další koncertní jména budeme postupně odtajňovat, budou mezi nimi i neokoukané nové tváře, jimž chceme dát příležitost ke zviditelnění. Víc zatím prozrazovat nebudu, ale můžete si být jisti, že těch 30 let oslavíme s plnou parádou,“ pozval na dubnové vyhlášení ředitel Hudebních cen Žebřík Jarda Hudec.
Hlavním organizátorem je hudební magazín iREPORT. Partnery jsou Ochranný svaz autorský, PMDP, Vodárna Plzeň, Plzeňská teplárenská, Kamenictví Chlupsa a Gambrinus. Spoluorganizátorem je město Plzeň a Plzeňský kraj.

Předprodej vstupenek za 590 Kč a VIP passů (s bezplatnou konzumací a dalšími benefity) v ceně 990 Kč probíhá zde. Mezi oceněnými minulého ročníku byli Tata Bojs, Lucie, Monkey Business, Anna K, Lenny, Kateřina Marie Tichá, Miro Žbirka, Skyline, Ewa Farna, Tomáš Klus, Škwor, David Koller, Marpo, Karin Ann, Deaf Heart, 7krát3, festival Praha Září, Monster Meeting a filmy Meky, Šarlatán a Havel. Laureátem loňského Žebříku se stal Michal Prokop.