Jihlavskou porodnici si vloni vybral rekordní počet žen

Foto: Nemocnice Jihlava
Foto: Nemocnice Jihlava

JIHLAVA – V jihlavské porodnici se vloni narodilo 1414 dětí. V těchto dnech obdržel tým gynekologicko-porodnického oddělení za svou obětavou práci několik ocenění. Předcházelo tomu dotazníkové hodnocení rodiček, díky kterému získala zpětnou vazbu nejen jihlavská nemocnice, ale zejména zástupy budoucích maminek.

Porodnice jihlavské nemocnice vloni poprvé překonala hranici 1400 porodů: „Na svět za loňský rok přišlo 1414 dětí, z toho 6 dvojčat. Na Nový rok jsme minutu po půlnoci slavili první miminko nejenom na Vysočině, ale také v Česku. Naším přáním je, aby u nás maminky byly i nadále spokojené,“ uvedl primář dětského oddělení Martin Zimen s tím, že čísla narozených miminek v jihlavské porodnici rok od roku stoupají, přestože celorepublikově porodnost klesá.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Jihlavská nemocnice je vyhledávaná rodičkami nejen z Vysočiny, své miminko zde přivedly na svět i ženy z Vrchlabí, Olomouce, České Lípy a dalších vzdálených měst. Z celkového počtu maminek jich celá čtvrtina měla trvalé bydliště mimo okres Jihlava. „Jsme rádi, že jsou maminky s naší péčí spokojené a vrací se nejenom z Jihlavska, ale i ze vzdálenějších míst v Česku,“ pochválila rekordní počet porodů primářka gynekologicko-porodnického oddělení Petra Herboltová.

Jihlavská porodnice je již osmým rokem zapojena do projektu Přirozený porod v porodnici. V dotaznících maminky zodpovídají na otázky, jestli se jim představil personál, jestli byly informovány o průběhu porodu, měly možnost zvolit si porodní polohu nebo zda personál respektoval jejich přání. Na základě kladného hodnocení se porodnice dostala až k držitelství tří certifikátů, konkrétně Certifikátu spokojená rodička za komplexní podporu při porodu, Certifikátu za šetrnou medikaci při vedení porodu a Certifikátu za vstřícný přístup k rodičce. Je také držitelem Ocenění za vzornou spolupráci.

„Pro naše pracoviště jsou tyto výsledky cenným materiálem pro zapracování a rozšíření spektra do každodenní péče o rodičky. Právě ony jsou totiž těmi nejdůležitějšími aktérkami celého porodnického děje,“ dodala vrchní sestra oddělení Silvia Solařová.