Namol opilá řidička neudržela auto na silnici a vrazila do stromu

Foto: Policie ČR

JIHLAVA – Notná dávka alkoholu stála za včerejší noční nehodou na Jihlavsku, kdy řidička osobního auta nezvládla jízdu a skončila mimo silnici nárazem do stromu. Dechové zkoušky ukázaly téměř tři promile, žena navíc neměla řidičák ani doklady k vozidlu.

K havárii došlo ve středu 5. ledna kolem třiadvacáté hodiny na silnici mezi Jihlavou a Hybrálcem. „Po příjezdu na místo policisté prvotním šetřením zjistili, že devětatřicetiletá řidička osobního motorového vozidla Ford Focus projížděla po silnici ve směru jízdy od Jihlavy směrem k obci Hybrálec. V důsledku silného ovlivnění alkoholem nezvládla řízení svého vozidla a vyjela vpravo mimo komunikaci, kde narazila do vzrostlého stromu,“ uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková. Žena se při nehodě naštěstí nezranila.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Dechová zkouška řidičky ukázala 2,84 promile alkoholu. „Pozitivní byly také obě opakované dechové zkoušky s hodnotami 2,76 a 2,78 promile alkoholu v dechu. Řidička policistům nepředložila řidičský průkaz ani osvědčení o registraci vozidla,“ dodala mluvčí.

Škodu na vozidle policisté odhadli na 60 000 korun. Auto zůstalo po nehodě nepojízdné, a tak byl zajištěn jeho odtah. Nezodpovědná řidička nyní čelí podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky.