Zloděj s ukradenou paletou se snažil prosmýknout kolem hlídky zlínských strážníků

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Kuriózní pokus o krádež předvedl sedmadvacetiletý muž ve Zlíně. V neděli chvíli před půlnocí upoutal pozornost strážníků tím, že tlačil jízdní kolo, na kterém měl naloženou dřevěnou paletu. O setkání s nešikovným zlodějem vyprávěl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Jelikož způsob přepravy palety nebyl v danou noční dobu vůbec běžný, vznesli strážníci dotaz, kde k ní mladý muž přišel. Ten odpověděl, že mu ji věnoval kamarád, jehož jméno ovšem nezná.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

S podanou verzí příběhu se strážníci nespokojili a prověřili nejbližší nákupní centrum, kde se shodou okolností nacházely na zásobovací rampě úplně stejné palety. „Hlídka proto kontaktovala pracovníka ostrahy, který prověřil záznam z bezpečnostních kamer. Společně se jim tak naskytl pohled na dotyčného, jeho bicykl i úsilí vynaložené ke krádeži přepravní palety. Po údajném neznámém dárci pochopitelně nebylo ani vidu, ani slechu,“ sdělil Janík.

Při dalším prověřování totožnosti pak vyšlo najevo, že mladý muž je v oblasti majetkových deliktů recidivistou. „Odcizením přepravní palety se tak opět zařadil mezi podezřelé z přečinu krádeže, na který pamatuje trestní zákoník až tříletým trestem odnětí svobody. Strážníci jej proto omezili na osobní svobodě a předali k dalšímu šetření kolegům z republikové policie,“ uzavřel Pavel Janík.

Foto: MP Zlín