Dvě pátrací akce v jednom dni skončily úspěšně. Pohřešované seniory policisté vypátrali

ilustrační foto: Policie JMK

BŘECLAV, BRNO-VENKOV – Jihomoravští policisté během jednoho dne museli pátrat po dvou pohřešovaných seniorech. Mrazivé počasí vyžadovalo okamžitou reakci, proto po nich pátral také policejní vrtulník a psovod.

Kvůli mrazivému počasí vyhlásili policisté pátrání po seniorovi na Břeclavsku okamžitě ve čtvrtek krátce po poledni. Kromě dostupných hlídek byl nasazen i vrtulník a policejní psovod. První pátrání se rozběhlo po seniorovi ve špatném psychickém stavu. Jak popsal policejní mluvčí David Chaloupka, pohřešovaný muž z Břeclavska měl volat svému kamarádovi, který zalarmoval policii. Z telefonátu totiž vyplynulo, že by si mohl ublížit. „Pátrání naštěstí netrvalo dlouho a v odpoledních hodinách si mohli všichni konečně oddechnout. Muže nalezli v odstaveném vozidle, a protože ztrácel vědomí a nebyl schopen komunikace, zavolali mu zdravotnické záchranáře,“ uzavřel Chaloupka. Vzápětí však policisty čekala další akce. Seniorka se měla vrátit večerním vlakem z Brna do místa bydliště, k rodině ale nedorazila. Žena měla mít dlouhodobě zdravotní obtíže, a tak se hned rozjelo znovu pátrání. I to měla šťastný konec. Policejní hlídky seniorku před třetí hodinou ranní nalezli bloudící, ale nezraněnou v ulicích Kuřimi.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.