Mladík se zmítal na sedadle autobusu, nejspíše byl pod vlivem drog

Ilustrační foto

BRNO – Nepříjemný zážitek mají za sebou cestující linky 403 a její řidič, kteří byli svědky situace, kdy se mladý muž zmítal na sedačce a nereagoval na otázky. Všichni měli strach o jeho zdraví, přivolali proto strážníky.

Ti nastoupili na smyčce v Labské ulici a bylo jim hned jasné, že trhané pohyby a zvláštní reakce mladíka má na svědomí alkohol nebo drogy. Zjišťovali také, jestli je pasažér zdravotně v pořádku, žádné odpovědi se ale nedočkali. Místo toho mladý muž začal máchat rukama, ohrožovat hlídku a sprostě jí nadávat. „Nedbal našich zákonných výzev, proto jsme ho vyvedli ven, spoutali a nechali převézt na záchytnou stanici,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Aby strážníci zajistili bezpečí zdravotníků, asistovali jim při převozu. Neuposlechnutí výzvy a možné porušení zákona o ochraně před účinky škodlivých látek projednají úředníci ve správním řízení.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.