Muž nezaplatil nákup. Skončil na psychiatrii

PRAHA – Zmatený muž si ve středu 5. ledna odnesl nezaplacený nákup v hodnotě jeden tisíc korun z Alberta v Praze 12. Přivolaní strážníci se s ním nedomluvili, tak skončil v poutech a posléze na psychiatrickém oddělení. Co situaci předcházelo?

„Ostraha prodejny Albert kontaktovala strážníky ohledně muže, který odešel s nákupem, aniž by ho zaplatil. Hlídka podle popisu našla podezřelého na autobusové zastávce,“ informovala mluvčí pražských strážníků Irena Seifertová a doplnila: “Přítomnost uniforem v něm okamžitě vyvolala agresivitu, šermoval rukama a stavěl se do bojové pozice.“

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Strážníci se snažili s mužem domluvit a zjistit příčinu jeho jednání. Snaha byla marná, muži nakonec nasadili pouta. Komunikace se zadrženým byla tak komplikovaná, že se nepodařilo zjistit ani jeho totožnost. Strážníci tedy přivolali státní policii, ale ani ta nebyla v určení jeho totožnosti úspěšná. Muž komunikoval nesrozumitelně a choval se čím dál víc nepředvídatelně. Test na alkohol byl však negativní. Policisté se tak rozhodli zavolat záchrannou službu, která neznámého muže za asistence strážníků odvezla na psychiatrii.