Čtrnáctiletý mladík z Třebíčska napadal strážníky, dechová zkouška potvrdila alkohol

Ilustrační foto

NÁMĚŠŤ NAD OSLAVOU – Minimální respekt k mužům zákona projevil mladík z Náměště nad Oslavou, který si v sobotu v noci nejdříve vybíjel agresivitu na předmětech v okolí a poté ji obrátil proti strážníkům městské policie. Dechová zkouška ukázala přes půl promile alkoholu. Mladík skončil v rukou policistů, kteří o incidentu informovali jeho rodiče.

Pracovník městského kamerového systému si v sobotu 8. ledna v noci všiml skupiny osob, která procházela v bujaré náladě Náměští. „Jeden z nich, čtrnáctiletý mladík z Náměště nad Oslavou, několikrát udeřil do dopravního značení a zrcadla na ul. B. Václavka. Dále pak znečistil veřejné prostranství odhozením odpadu na ulici,“ uvedla mluvčí třebíčské městské policie Lucie Šerková.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.  

Na místě se objevila hlídka městských strážníků, hoch se však choval vzpurně a navíc se pokusil o útěk. „Vzhledem k jeho agresivnímu chování, kdy napadal strážníky, byla provedena dechová zkouška s pozitivním výsledkem 0,6 promile alkoholu v dechu,“ dodala mluvčí.

Do incidentu nakonec zasáhli policisté, kteří na místo přivolali jak zákonného zástupce chlapce, tak rychlou záchrannou službu.