Muže z Kroměřížska zlákala reklama na Facebooku, skončil o 200 tisíc chudší

Ilustrační foto

KROMĚŘÍŽSKO – Touha jednoduše přijít k penězům zaslepila dvaačtyřicetiletého muže z obce na Kroměřížsku. Naletěl přitom podvodníkům, kteří ho připravili o více než 200 tisíc korun.

Poškozený se nechal na Facebooku zlákat reklamou na výhodné zhodnocení investic. „Kontaktoval tedy muže, kterému zaslal více jak pět tisíc korun. Komunikace probíhala prostřednictvím telefonu a sociální sítě WhatsApp. Neznámý pachatel však od poškozeného podvodně zjistil přes počítačovou síť přístup k jeho bankovnímu účetnictví a bez svolení a vědomí majitele účtu převedl částku 200 tisíc korun,“ popsala policejní preventistka Barbora Balášová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté teď prověřují všechny okolnosti případu a podnikli kroky k zajištění finanční hotovosti. „Po dopadení a prokázání viny hrozí pachateli za trestné činy podvod a neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací až šest let vězení,“ dodala Balášová.