Odešel z bytu své matky a dosud se jí neozval. Muž u sebe nemá léky

pohřešovaný Jiří N. (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Českobudějovičtí kriminalisté se obrací na širokou veřejnost o pomoc při pátrání po pohřešovaném muži. Ten v sobotu odešel z bytu své matky, neřekl kam jde a dosud o sobě nedal vědět. V současné době užívá léky, které však u sebe nemá. Do pátrání byl nasazen také vrtulník.

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, pohřešovaný odešel z místa bydliště své matky v Nových Hradech v sobotu 8. ledna 2022 v době kolem třinácté hodiny odpolední. „Muž nikomu neřekl, kam jde a dosud doby o sobě nepodal žádnou zprávu. V současné době užívá nezjištěné léky, které nemá při sobě. U sebe nemá rovněž žádné doklady, peníze ani mobilní telefon,” sdělila Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Oblečen byl do černých tepláků, černého trika s krátkým rukávem, černé mikiny a na noze měl hnědé polobotky.

„Od sobotního dne probíhala v okolí Nových Hradů pátrací akce, do které byl kromě policistů, psovodů a kriminalistů nasazen také vrtulník letecké služby Policie České republiky. Pátrání pokračovalo i v neděli, ovšem bez kladného výsledku,” popsala policejní mluvčí. Kriminalisté proto žádají každého, kdo by o pohřešovaném muži měl jakékoliv informace, aby se obrátil na linku 158. Informace přijme rovněž jakákoliv policejní služba.