Řídili pod vlivem i bez řidičáku. Takto to o víkendu vypadalo na slováckých silnicích

Ilustrační foto

UHERSKOHRADIŠŤSKO – Hned několik řidičů, kteří neměli za volantem co dělat, přistihli o víkendu policisté na Uherskohradišťsku. Někteří z nich jeli bez řidičáku, další se vydali na cesty notně opilí. Jedna z řidiček byla rovněž pod vlivem drog.

Podnapilého řidiče octavie kontrolovala policejní hlídka v sobotu 8. ledna hodinu po poledni v Traplicích. „Policisté při kontrole dokladů zjistili, že muž má platnou blokaci řidičského oprávnění a navíc ještě nadýchal 1,93 promile alkoholu. Čtyřiatřicetiletý muž je tak podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu podle zákona hrozí až roční vězení včetně zákazu řízení až na deset let,“ sdělila policejní mluvčí Milena Šabatová.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Své řidičské oprávnění zřejmě dlouho neuvidí řidič fabie, který v sobotu boural mezi Žítkovou a Bojkovicemi. „Muž při odbočování dostal na zasněžené silnici smyk a vyjel do protisměru. Tam bočně narazil do právě projíždějícího vozidla značky VW Caddy. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění,“ vylíčila Šabatová.

Dechové zkoušky vyšly u obou řidičů negativně, z dostupné evidence však policisté zjistili, že šofér felicie má zákaz řízení až do března příštího roku. Za maření úředního rozhodnutí teď může skončit i na dva roky ve vězení.

Se zákazem řízení si těžkou hlavu nedělala ani třiatřicetiletá řidička vozidla značky VW Passat. Tu v sobotu odpoledne kontrolovala policejní hlídka v Nivnici. „Roční zákaz řízení má platný od května minulého roku. Policisté jí zakázali další jízdu a zároveň ji převezli do nemocnice k potřebným odběrům. Ženě totiž vyšel pozitivní orientační test na drogy,“ uvedla mluvčí.

Poslední hříšník projížděl včera dopoledne Velehradskou ulicí v Uherském Hradišti za volantem vozidla značky Dacia. Tam také jeho jízda skončila. „V dechu mu policejní hlídka naměřila 1,59 promile alkoholu. I tomuto řidiči hrozí pobyt za mřížemi a zákaz řízení,“ dodala Milena Šabatová.