Zloděje na Klatovsku překvapili policisté. Vykradl osm chat!

Ilustrační fotografie, zdroj: Shutterstock

KLATOVSKO – Především díky všímavosti jednoho občana skončilo řádění osmatřicetiletého muže, který postupně vnikal na různých místech do rekreačních chat. V nich přespal, spotřeboval potraviny i alkoholické nápoje a ukradl různé věci.

Zloděj na sebe v pátek upoutal svým podezřelým jednáním v obci Zelená Lhota. Na základě oznámení na místo vyjeli policisté z obvodního oddělení z Nýrska, následně i ze Železné Rudy a zjistili totožnost osmatřicetiletého muže z obce u Vyškova. „Policisté zjistili, že muž byl veden jako hledaná osoba v celostátním pátrání, kdy vyhlašující útvar zjišťoval místo jeho pobytu. Muž byl převezen na oddělení, kde byly provedeny další úkony a v jejich souvislosti policisté zjistili, že je podezřelý z vloupání do několika rekreačních objektů na různých místech Klatovska,“ sdělila mluvčí policie Dana Ladmanová.

V době od 17. prosince loňského roku do 3. ledna letošního roku v obci na Plánicku vnikl do chaty po vypáčení vchodových dveří a poškodil další dvoje dveře, vnitřní prostory prohledal a odcizil pět masových konzerv, čtyři paštiky, zimní bundu, kalhoty, hodinky a další věci.

Do druhé chaty vnikl po vypáčení okenice a rozbití skleněné výplně okna, zapnul elektřinu, sledoval televizor, odcizil šest masových konzerv, vzal dvě dřevěné dýmky, čelovou svítilnu, zimní bundu a majitelům spotřeboval v kamnech připravené dřevo v koši.

Dále v třetí chatě se pokusil vypáčit mříž ve vchodových dveřích a okenici, ale dovnitř nevnikl.
Muž na Silvestra v obci Dehtín vnikl do objektu, kde poškodil několik dveří, kovovou mříž, uvnitř si zatopil i zde přespal a dům opustil následující den.

V prvním týdnu měsíce ledna neoprávněně navštívil čtyři chaty na Brčálníku. Z první chaty uvnitř odcizil láhev s alkoholem, v druhé nalezenými klíči odemkl garáž a odcizil pánské horské jízdní kolo, ve třetí si zatopil i odcizil dvě láhve s alkoholickými nápoji a svítilnu. U čtvrtého objektu poškodil vchodové dveře. Muž vnikl do cizích objektů s cílem uvnitř přespat a zkonzumovat nalezené potraviny a nápoje.

Případ prověřují policisté z oddělení obecné kriminality. „Muž ve zkráceném přípravném řízení  převzal od komisaře záznam o sdělení podezření z přečinů porušování domovní svobody a krádež, u těchto trestných činů dílem dokonaným a dílem ve stádiu pokusu a poškozování cizí věci. Muž byl v posledních třech letech za majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán Okresním soudem ve Znojmě i Vyškově a usnesením Krajského soudu v Brně,“ dále uvedla mluvčí.