Kroměřížská vánoční sbírka letos vynesla skoro 50 tisíc korun

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Kroměřížané zůstali v období Vánoc štědří i letos. V kasičkách se sešlo celkem 49 298 korun. Dnes o tom informoval mluvčí kroměřížské radnice.

Do pokladniček se letos přispívalo Dětskému domovu Kroměříž a spolku Korálky, který pomáhá zdravotně postiženým dětem. „Dětský domov měl v kasičce 26 995 korun a Korálky 22 303 korun,“ uvedla Petra Dolečková z finančního odboru kroměřížské radnice.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Obě organizace už mají jasno, na co peníze využijí. „Spolek Korálky peníze použije především k hrazení nákladů na zabezpečení dopravy žáků do ZŠ a MŠ Kroměříž, F. Vančury. Dětský domov výtěžek ze sbírky využije na sportovní, zájmovou a kulturní činnost, na letní tábory a pobyty pro děti,“ prozradil již dříve místostarosta Vít Peštulka.

Spolek Korálky a Dětský domov Kroměříž patří mezi tradiční příjemce peněz z vánoční sbírky. Loni se vybralo zhruba 48 tisíc korun.