Ochrankář upozornil zákazníka na chybějící respirátor. Skončil se zlomenou čelistí

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Policie hledá muže, který zranil člena ostrahy v obchodě s potravinami v Praze 5. Co ho k tomu vedlo? Ostraha ho žádala, aby si v obchodě nasadil povinný respirátor. Pokud muže poznáváte, volejte na linku 158.

Případ se odehrál v obchodě s potravinami v Plzeňské ulici v Praze 5 začátkem prosince minulého roku. „Do tamní provozovny přišel zákazník bez ochrany dýchacích cest a chtěl nakupovat. Člen ostrahy ho ale u vchodu upozornil, že nakupovat může jít pouze s nasazeným respirátorem,“ informoval policejní mluvčí Jan Rybanský. Muž však pokynu neuposlechl a pokračoval dál do obchodu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Člen ostrahy se mu tak postavil do cesty, aby mu nenásilnou formou zabránil ve vstupu,“ doplnil mluvčí. Muži se začali hádat a zákazník na pracovníka ostrahy poté zaútočil i fyzicky, dal mu pěstí do obličeje. Vznikla tak rvačka, při které se oba muži začali vzájemně napadat pěstmi a kopanci. Po rvačce musel napadený pracovník ochranky vyhledat lékařské ošetření, neboť mu útočník způsobil zlomeninu dolní čelisti. Podle informací od mluvčího bylo nutné provést operaci, při té členu ostrahy zpevnili čelist dvěma titanovými destičkami a šesti šrouby.

Policie případ vyšetřuje jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví a pátrá po totožnosti útočníka. Pokud ho poznáváte, kontaktujte linku 158.