Parkoviště na Halasově bude zpoplatněno částkou 10 korun za hodinu

Ilustrační foto

BRNO – Od 17. ledna začne na parkovišti na Halasově platit nová regulace. V souvislosti s provozem blízké polikliniky bude stání zpoplatněno od 7 do 16 hodin desetikorunou. Mimo tyto hodiny lze zaparkovat bezplatně.

„Parkoviště na Halasově náměstí slouží jak návštěvníkům blízké polikliniky, tak lidem, kteří v lokalitě žijí. Je tedy nutné, aby se zde zejména během dne auta, pokud možno, střídala. Tomu bychom chtěli pomoci novou regulací,“ popsala primátorka města Markéta Vaňková. Nově bude první hodina stání zdarma, poté za deset korun na hodinu. Zaplatit lze buď v automatu na místě, nebo pomocí mobilní aplikace.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V ostatní čas bude parkoviště bez poplatku, což využijí hlavně rezidenti. Proběhla na něm také rekonstrukce a je zde k dispozici přes 70 stání, z toho čtyři jsou určené pro osoby s omezenou schopností pohybu a orientace. Ti mají parkování zdarma po celou dobu. Dalších pět míst je obrátkových, což znamená, že se zde stojí na parkovací kotouč půl hodiny.