Dvojice se pobila na zastávce ve Zlíně. Útočník tvrdil, že to myslel dobře

Ilustrační foto. Zdroj: MP Zlín

ZLÍN – Ne zcela pochopitelnou příčinu měla potyčka mezi dvěma muži v centru Zlína. Bitka, která začala na zastávce, se dokonce přesunula i do silnice, kde ohrožovali projíždějící řidiče. Incident vylíčil zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Uplynulý pátek krátce před půl pátou odpoledne se na linku městské policie obrátil dvaadvacetiletý mladík ze Zlínska, který tvrdil, že ho slovně i fyzicky napadl neznámý muž. „Po příjezdu strážníci spatřili v blízkém parku volajícího, kterého pronásledoval druhý muž. Ten se po spatření hlídky sice zastavil, ale na adresu pronásledovaného křičel výhrůžky a urážky nejhrubšího kalibru,“ uvedl Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Následně vyšlo najevo, že se jedná o osmatřicetiletého muže z okresu Zlín, kterému v krvi kolovalo 1,7 promile alkoholu. „Poškozený strážníkům sdělil, že jej dotyčný nejprve obtěžoval, a když se proti takovému jednání ohradil, došlo k nárůstu agresivního chování, které vyvrcholilo dvěma údery do hlavy. Následně se měl útočník také pohybovat ve vozovce, kde na něj troubila auta, a pokřikovat na další kolemjdoucí. Podnapilý muž k celé věci uvedl, že nikomu fyzicky neublížil, oba to mysleli dobře a jen se neshodli,“ popsal Pavel Janík.

Podezřením z přestupku proti občanskému soužití se bude nyní zabývat správní orgán. V případě prokázání viny hrozí agresivnímu muži pokuta až do výše 20 tisíc korun.