VIDEO: Ve Šternberku hořela stará nádražní budova

foto Hasičský záchranný sbor Olomouckého kraje

ŠTERNBERK – V noci z pondělí na úterý zaměstnal 10 jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů požár staré, neobydlené nádražní budovy ve Šternberku. Uvnitř byly nalezeny známky po nouzovém obývání budovy, hasiči ale nikoho uvnitř nenašli.

Osm minut po půlnoci z pondělí na úterý byl na krajské operační a informační středisko hasičů nahlášen požár jednopatrového objektu ve Šternberku. Hořela zde neobydlená, rozlehlá stará nádražní budova na ploše zhruba 15×20 metrů. Po příjezdu jednotek na místo byl potvrzen požár střechy a povolány posily, požár zaměstnal celkem deset jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Při průzkumu byly uvnitř nalezeny známky po nouzovém obývání budovy, hasiči však přítomnost osob v objektu vyloučili. Během hasebních prací se začal dovnitř propadat strop a části střešní konstrukce, velitel tedy rozhodnul o vedení zásahu zvenku pomocí výškové techniky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Jednotky zároveň bránily a ochlazovaly okolní stavby, aby zamezily šíření požáru. Za necelé dvě hodiny od nahlášení události byl požár zlikvidován a jednotky se začaly postupně vracet na základy,“ uvedl mluvčí hasičů Radek Buryánek. Místo bylo předáno drážním hasičům a dohled nad požářištěm během noci měla na starosti hlídka policie. Objekt byl určen k demolici, požár byl tedy beze škody. Příčinu zjišťuje vyšetřovatel hasičů.