Policisté v Praze pátrají po pachateli, který si odnesl z banky statisíce

Zdroj: Policie ČR

PRAHA – Kriminalisté pátrají po totožnosti lupiče, který ve středu v podvečer přepadl banku v Praze na Vinohradech. Zde si přivlastnil několik stovek tisíc korun. Policie žádá veřejnost o pomoc při určení identity podezřelého muže.

Pokladnu v bance na Vinohradské ulici přepadl včera po sedmnácté hodině neznámý muž. Pokladní za přepážkou pohrozil, že pokud mu nedá všechny peníze, vytáhne pistoli. Zbraň měl dobře viditelnou v kapse bundy. „Žena z obavy o svůj život uposlechla a vydala mu veškerou hotovost ve výši několika stovek tisíc korun,“ popsal situaci policejní mluvčí Jan Rybanský.

Staňte se členy FB skupiny Život v Praze a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pachatel i s penězi banku urychleně opustil. Policie po něm zatím marně pátrá. Podle prvotních informací jde o muže ve věku 30 až 35 let, asi 170 cm vysoké normální postavy, světlé pleti a krátkých tmavých vlasů. Mluvil plynule česky. V době činu měl na sobě černou zimní bundu, černou mikinu s kapucí přes hlavu, černé kalhoty a černé sportovní boty.

„Pokud máte jakékoli informace, které by vedly k mužově totožnosti nebo ho poznáváte na kamerových záznamech, kontaktujte prosím linku tísňového volání 158,“ vyzval veřejnost Rybanský. Doplnil, že případ je prověřován pro trestný čin loupež, za což hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.