Klobouky zažily babyboom. Narodilo se tu nejvíc dětí za téměř 30 let

Vítání občánků v roce 2021. Foto: město Valašské Klobouky

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Valašské Klobouky zažily „úrodný rok“. Místní rodiny se rozrostly o 71 dětí, což se naposledy stalo v roce 1994. Hned dvakrát se navíc radovali z dvojčátek.

Mezi novorozenými občánky převažovali chlapci, kterých se narodilo 39. „K nejoblíbenějším dívčím jménům uplynulého roku patřila Rozálie a Eliška, ale znovu se vrátila do výběru i tradiční česká jména jako Anna, Kateřina nebo Anděla. Mezi chlapci se narodilo hned několik Davidů a Matyášů, ale také Jan, Josef, Jindřich, František nebo Vincent,“ přiblížila Eva Fialová, referentka oddělení matriky a evidence obyvatel.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na přelomu roku tu žilo 4 344 obyvatel, což je o 15 méně než loni. Během roku se do města 83 lidí přistěhovalo a naopak 134 odstěhovalo. Z pohledu počtu obyvatel pomohla narození vyvážit zesnulé. Město v roce 2021 přišlo o 63 spoluobčanů, přičemž průměrný věk byl 73,5 roku.

Valašské Klobouky jsou celkově mladým městem, průměrný věk je 42 let. „Nejmladší lidé žijí ve Smolině, kde věkový průměr dosahuje jen 40,4 roku. Také skutečnost, že se narodilo tolik dětí, je potěšujícím znamením. Přestože je ve městě nedostatek bytů, tak je dobře, že se u nás mladým rodinám líbí a že tu zůstávají,“ raduje se starostka Eliška Olšáková. Rostoucí zájem dětí pociťuje i mateřská školka, město proto chystá přístavbu, která pomůže navýšit kapacitu.