Tragická nehoda u Borotic na Znojemsku: Renault ve stromě, zemřely dvě ženy

foto: Policie JMK

ZNOJMO – Kvůli tragické dopravní nehodě byla v pátek ráno od půl sedmé uzavřena silnice II/414 od Lechovic do Borotic. Spolujezdkyně zahynula na místě, řidička v sanitce.

Tragická dopravní nehoda uzavřela v pátek silnici z Lechovic do Borotic. Podle policejního mluvčího Davida Chaloupky zřejmě řidička staršího Renaultu při své rychlé jízdě podcenila namrzlou vozovku a na kluzkém povrchu dostala smyk. Neovladatelné vozidlo nabouralo bokem do stromu u silnice. Ve voze byla na místě spolujezdce další žena, která při nehodě na místě zemřela. Na místo nehody přijely dvě sanitky. „Jedna žena zemřela ještě před naším příjezdem, druhou jsme resuscitovali. Bohužel, i ona svým vážným zraněním podlehla,“ uvedla mluvčí jihomoravských záchranářů Michaela Bothová. „Hasiči po příjezdu zjistili, že ve vozidle po nárazu do stromu zůstaly zaklíněné dvě ženy. Řidičku hasiči z vozidla vyprostili s použitím hydraulického vyprošťovacího zařízení a předali ji do péče posádce záchranné služby,“ popsal zásah mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Spolujezdkyně na místě svým zraněním podlehla. Po vyšetření nehody vyprostili hasiči tělo spolujezdkyně a následně uklidili vozovku. Zásah na místě ukončili krátce před 10. hodinou. Provoz na silnici 414 byl během zásahu odkloněn. „Na Znojemsku jsme od začátku roku zasahovali u 12 dopravních nehod,“ doplnil Mikoška.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.