Brňance se ztratil jorkšír, našla ho k prodeji na inzertním portálu

Ilustrační foto

BRNO – Nepochopitelný případ rozplétali strážníci městské policie o uplynulém víkendu. Osmatřicetileté ženě z Brna se zaběhl její pes plemene jorkšírský teriér a když po něm začala pátrat, zjistila, že je v nabídce na prodej.

V pátek se Brňance ztratil její milovaný mazlíček, o den později si proto zavolala na pomoc hlídku. Díky své známé totiž zjistila, že na internetovém portále s inzercí je její pes nabízen k prodeji za částku sedm tisíc korun. Majitelka tedy na nabídku zareagovala a spolu se strážníky se vydala do bydliště domnělé majitelky. Zazvonila u dveří a čekala, zatímco hlídka vše pozorovala z povzdálí, jelikož obyvatelka bytu by po spatření mužů v uniformě nemusela otevřít. „Dveřmi se vyřítil jorkšír a začal se radostně vítat se svou pravou paničkou. Hlídka vyzvala prodejkyni, ať se prokáže doklady o vlastnictví psa a vše vysvětlí. Současně také povolala kolegu z hlídky odchytové služby, aby zkontroloval čtečkou čip zvířete,“ popisuje tiskový mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Tím vyšlo najevo, kdo je pravou majitelkou zvířete. Žena, která se chtěla obohatit na neštěstí druhého, je nyní podezřelá z majetkového přestupku a případ dořeší správní orgán.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.