Muž po operaci očí nemohl trefit domů, pomohli strážníci

Ilustrační foto

BRNO – Strážníci pomáhali padesátiletému muži, který po operaci očí stále ještě špatně viděl a nedokázal trefit na tramvaj, natož tak domů. Odvezli ho proto do bezpečí a nabídli mu, že se na ně může kdykoliv obrátit.

V Komíně u frekventované silnice spatřil mladý muž bezradného kolemjdoucího, který zmateně chodil mezi samoobslužnými mycími boxy a vstupoval autům do cesty. Neváhal ani minutu, ujal se ho a raději zavolal na linku 156. Tam vysvětlil, že padesátník je střízlivý, netrefí ale na tramvaj, jelikož nedávno prodělal operaci očí. „Operační středisko vyslalo hlídku a dalo souhlas, aby muže převezla služebním autem až domů,“ řekl tiskový mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem. Strážníci tak učinili a muži se viditelně ulevilo, jelikož si byl ve známém prostředí jednoznačně jistější. Poděkoval jim za pomoc a dodal, že od nich už nic nepotřebuje. Ti ho ujistili, že se na ně může kdykoliv znovu obrátit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.