Hasiči zasahovali u šesti bouraček. Šest zraněných potřebovalo péči záchranky

Ilustrační foto: archiv

KRÁLOVÉHRADECKO – Vozidla, která ukončila svou jízdu ve škarpě, osobní auto převrácené na střechu, nebo náraz dodávky do pouliční lampy. Během včerejšího dne bylo zapotřebí profesionálních a dobrovolných hasičských jednotek, napříč krajem, nejen u těchto dopravních nehod.

Na Hradecku se stala jedna dopravní nehoda. Pět minut po šesté hodině večerní, se ve Stěžerech v Zámecké ulici střetla dvě osobní auta. „Vozovka byla v místě kluzká, velitel zásahu vyžádal cestou operačního střediska její ošetření u silničářů. Tři zraněné osoby si převzala do péče zdravotnická záchranná služba,“ říká mluvčí hasičů Martina Götzová. Na místě zasahovali profesionální hasiči ze stanice Hradec Králové – Pražská.

Staňte členy FB skupiny Život v Královehradeckém kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv. 

Na Jičínsku došlo k dopravní nehodě, krátce před jednou hodinou odpolední. V obci Lukavec u Hořic, u místní části Černín, havarovalo osobní auto, které ukončilo svou cestu ve škarpě. Na místě zasahující profesionální hořičtí hasiči zabezpečili vozidlo proti požáru a zkontrolovali, jestli neunikají pohonné hmoty. Jeden zraněný skončil v péči záchranářů.

Na Rychnovsku, mezi obcemi Rohenice a Bohuslavice, skončilo svou jízdu v příkopu osobní vozidlo. K události došlo na silnici č. 308, krátce před šestou hodinou večerní. Dobrušští profesionální hasiči zajistili auto proti požáru, jeho odtah si zajistila posádka vozidla.

Na Trutnovsku se staly tři dopravní nehody. Krátce před půl devátou ranní se v Kohoutově převrátilo osobní auto na střechu. Jeden zraněný potřeboval péči posádky zdravotnické záchranné služby. Profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem a dobrovolná jednotka z Hajnic zabezpečili místo události a odstranili následky nehody.

Krátce po půl páté odpoledne došlo ve Špindlerově Mlýně k bouračce dvou osobních aut. Po srážce zůstalo jedno z nich převrácené na bok, druhé zůstalo stát na silnici. „Vozovka byla v místě události kluzká. Po došetření nehody ze strany PČR se hasiči postarali o vyproštění vozidla, které bylo mimo silnici,“ říká mluvčí hasičů. Silnice byla plně zprůjezdněna po odtažení obou vozidel. Při nehodě došlo bohužel ke zranění jedné osoby, která potřebovala péči záchranářů. Na místě zasahovali vrchlabští profesionální hasiči a místní dobrovolná jednotka.

Ve Dvoře Králové nad Labem musela zasahovat místní profesionální jednotka hasičů v ulici 28. října, kde odstraňovala následky bouračky dodávky. Ta vjela, krátce před půl šestou odpolední, na chodník, kde porazila pouliční lampu. Jednotka musela také zachytávat unikající pohonné hmoty.