Namol opilého řidiče nachytali policisté na Třebíčsku, nadýchal přes tři a půl promile

JAROMĚŘICE NAD ROKYTNOU – Více než tři a půl promile naměřili v neděli policisté čtyřiačtyřicetiletému řidiči v Jaroměřicích nad Rokytnou, který u sebe navíc neměl ani doklady. Muž skončil v doprovodu policistů na záchytce a teď je podezřelý z trestného činu.

Řidiče posilněného notnou dávkou alkoholu zastavili policisté v neděli 16. ledna uprostřed noci v Jaroměřicích nad Rokytnou. „Před jednou hodinou v noci řídil automobil Škoda Octavia po náměstí Míru. Policisté provedli u muže dechovou zkoušku a naměřili mu hodnotu 3,69 promile alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová. Hodnotu převyšující tři promile ukázaly i opakované zkoušky.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

„Policisté řidiči zakázali další jízdu, řidičský průkaz nepředložil. Z jednání muže vyplynulo podezření, že by si mohl chtít ublížit,“ dodala mluvčí. Opilého řidiče odvezli policisté rovnou na záchytku, kde si pobyl do svého vystřízlivění. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Případ policisté prověřují.