Nový parkovací dům v Kroměříži zahájí zkušební provoz

Foto: město Kroměříž

KROMĚŘÍŽ – Více než stovku stání budou mít řidiči v Kroměříži k dispozici už 14. února. Najdou je v novém parkovacím domě na Velehradské. „Parkovací dům je dokončený, a tak nic nebrání tomu, aby ho obyvatelé i návštěvníci města začali užívat, byť zatím ve zkušebním provozu,“ oznámil starosta Jaroslav Němec.

Parkovací dům nabídne 137 stání, přičemž 6 je určeno pro hendikepované. V provozu bude zatím hromadná garáž a zázemí, na informačním centru a veřejném prostranství se ještě pracuje. „Slavnostní otevření kompletního parkovacího domu se uskuteční v dubnu nebo v květnu,“ doplnil Němec.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Parkování bude do půl hodiny zdarma, za každých dalších započatých 60 minut řidiči zaplatí desetikorunu. Auto tu mohou nechat po celý den za 50 korun. „Parkovací dům bude v provozu od pondělka do neděle nonstop. Platit parkovné se ale bude jen mezi 6:00 a 22:00. Mimo tyto hodiny bude parkování zdarma. Po zaplacení parkovného bude mít řidič 15 minut na odjezd. Ztráta parkovacího lístku je zpoplatněna částkou 500 korun,“ shrnuje mluvčí kroměřížské radnice Jan Vondrášek.

Parkovací dům se staví od listopadu 2020. Stavba celkem vyjde na 92,5 milionu korun, přičemž 51 milionů pokryje dotace z evropských fondů.

Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž
Foto: město Kroměříž