Strážník v civilu zachránil život seniorovi

Foto: MPB

BRNO – Od svých povinností si neoddechnou strážníci městské policie ani ve svém volném čase. Jelikož ale mají v popisu práce pomáhat a chránit, je to pro ně samozřejmostí. To dokazuje také případ z minulého týdne, kdy strážník v civilu včasnou reakcí zachránil život sedmdesátiletému muži.

Při návštěvě polikliniky ve Starém Lískovci si strážník všiml muže, který nehybně sedí na židli a má zakloněnou hlavu. Ihned začal zjišťovat, jestli je v pořádku, senior ale nereagoval. Bylo tedy jasné, že něco není v pořádku a musí jednat rychle. Položil muže na zem a když zjistil, že nedýchá, začal ihned s resuscitací. Další návštěvnice polikliniky zavolala záchrannou službu a na pomoc přispěchala i doktorka, která se se strážníkem v oživování pravidelně střídala. „Rychlá a efektivní pomoc zachránila sedmdesátníkovi život. Sanitka ho po příjezdu odvezla do bohunické nemocnice ve stabilizovaném stavu,“ dodává tisková mluvčí brněnské městské policie Markéta Skřivánková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.