Šumperk se pustil do příprav tradičních akcí pořádaných městem

Slavnosti města Šumperka, foto Facebook města

ŠUMPERK – Šumperáci se už můžou těšit na letošní rok. Město doufá v návrat oblíbených kulturních a sportovních akcí a začalo rozjíždět jejich přípravy.

Přípravy na klíčové akce města Šumperka pro letošní rok se začínají rozjíždět. „Všichni doufají v pominutí epidemiologických opatření a návrat oblíbených kulturních a sportovních akcí na šumperskou scénu,“ uvedla místostarostka města Marta Novotná, do jejíž gesce kultura a sport spadají.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

A co tedy Šumperk v roce 2022 čeká? Ve čtvrtek 7. dubna budou v šumperském divadle předána prestižní ocenění Ceny města Šumperka výjimečným osobnostem a počinům. V pátek 6. května si připomene 77. výročí konce druhé světové války u památníku u bratrušovské střelnice.

První červnový víkend bude patřit Slavnostem města Šumperka, v třídenním programu nebudou chybět divadelní představení, koncerty a den s historií a romantikou věnovaný významným milníkům v dějinách města zakončený velkolepým průvodem městem. V červnu se také uskuteční oblíbená degustační přehlídka vín z oblasti partnerského města Mikulov.

Letos nově v sobotu, 10. září, se můžete těšit na čtvrtý ročník běžeckého závodu ŠumpeRUN. Vedle hlavního závodu nebudou chybět závody dětí a týmových štafet. O týden později, v sobotu 17. září se otevřou památky v rámci Dnů evropského dědictví. Říjen bude patřit oslavám výročí vzniku Československa s koncertem Moravské filharmonie Olomouc a závěr roku adventním trhům s doprovodným programem u radnice Vánoční Šumperk.

Kalendář akcí pořádaných městem Šumperkem:

7. dubna • Ceny města Šumperka za rok 2021
6. května • Den vítězství – uctění památky padlých v druhé světové válce
2.– 4. června • Slavnosti města Šumperka
17. června • Mikulov baví Šumperk
10. září • ŠumpeRUN
17. září • Dny evropského dědictví
říjen • 104. výročí vzniku samostatné ČSR, uctění památky padlým vojákům pěšího pluku 13 a slavnostní koncert MFO (termín bude upřesněn)
27. října • Den informačních center
od 27. listopadu • Vánoční Šumperk – adventní trhy u radnice