VIDEO: Ujížděli policejním hlídkám, hrozí jim až 8 let odnětí svobody

zdroj: Policie JMK

BRNO, BŘECLAV – O víkendu policisté na jihu Moravy naháněli o víkendu hned dva řidiče, kteří se jim snažili uniknout. V pátek ujížděl řidič v obci Šitbořice tak, že zhavaroval. V neděli ráno v Brně ujížděl zřejmě opilý a zdrogovaný řidič BMW.

V neděli nad ránem odmítl zastavit řidič šedého BMW hlídce královopolských policistů. Po krátkém pronásledování nakonec vůz zastavili na Žabovřeské ulici. S řidičem byla ale těžká domluva, dokonce chtěl opustit místo kontroly. Ke slovu po marných výzvách musely přijít  donucovací prostředky. „Po nezbytných procedurách proto řidič strávil zbytek noci v policejní cele. Míru ovlivnění alkoholem a drogami přesně ukáží až výsledky lékařského vyšetření,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.                   

V pátek policistům ujížděl v obci Šitbořice i po jejím okolí osmadvacetiletý řidič. Jeho nebezpečná jízda skončila dopravní nehodou, naštěstí bez zranění. Důvodem byl fakt, že si nestihl požádat o vrácení svého řidičského průkazu, o který přišel pro předchozí jízdu pod vlivem pervitinu a nerespektování zákazu řízení motorových vozidel. Zodpovídá se tedy ze způsobení dopravní nehody a neuposlechnutí výzvy. „Řidiči, kteří ignorují pokyny policistů k zastavení a ujíždí před policejní hlídkou, mohou počítat až s osmiletým trestem odnětí svobody. Stačí k tomu, aby svou nebezpečnou jízdou ohrozili ostatní účastníky silničního provoz,“ dodal  Pavel Šváb.