Šumperská nemocnice nabízí budoucím maminkám sérii kurzů a přednášek

foto Nemocnice Šumperk

ŠUMPERK – Po pandemické odmlce nabízí Nemocnice Šumperk budoucím maminkám i tatínkům novou sérii přednášek, které by je měly připravit na blížící se rodičovskou roli. Pro těhotné ženy pak připravila novou sérii kurzů plavání a cvičení, které přispějí ke zlepšení jejich fyzické kondice a zároveň budoucí maminky připraví na úspěšné zvládnutí porodu.

První sérii kurzů odstartovala nemocnice tento týden, další budou následovat v únoru a potrvají až do začátku června. Přesný časový rozpis přednášek i jednotlivá témata najdou zájemci ZDE. Během kurzu se budoucí rodiče dozví, jaké jsou dnes například nejnovější trendy v porodnictví, jak správně ošetřovat novorozence, kdy dítě nechat očkovat nebo jak se správně stravovat během těhotenství a po porodu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Nemocnice musela kvůli zhoršené pandemické situaci konání přednášek i cvičení částečně omezit. Od poloviny ledna si už ale budoucí maminky do Nemocnice Šumperk pod vedením porodní asistentky mohou přijít opět zacvičit. Lekce budou probíhat každé úterý vždy od patnácti hodin na rehabilitačním oddělení. „Cvičení se zaměřuje na gravid-jógu, těhotenskou gymnastiku, cvičení na míči, ale také na relaxaci, dechová cvičení a cvičení pánevního dna. Některé ženy mohou mít po porodu problémy se samovolným únikem moči, čemuž tyto aktivity také pomáhají předcházet,“ vysvětluje vedoucí porodní asistentka Nemocnice Šumperk Anna Holinková.

Nemocnice díky svému bazénu maminkám nabízí také speciální plavání a cvičení ve vodě. Kurzy jsou pro těhotné ženy jednou z nejvhodnějších aktivit a zároveň příjemnou relaxací. „Naše zrekonstruované rehabilitační oddělení nabízí příjemné prostředí s bazénovou teplotou 34°C,“ dodává Anna Holinková s tím, že první plavání nabídne nemocnice budoucím maminkám už 25. ledna, další lekce proběhne pak v polovině února a na začátku března. Přesný rozpis najdete ZDE.

Lekce plavání mohou budoucí maminky v Nemocnici Šumperk absolvovat po předchozím přihlášení na telefonním čísle 583 332 302 a po předložení potvrzení obvodního gynekologa o tom, že se maminka může těchto kurzů účastnit. Podmínkou účasti na všech kurzech je také podstoupení antigenního samotestu k průkaznosti negativity na covid-19.