VIDEO: Řidič vysázel 100 tisíc na dřevo. Dopravní policisté si posvítili na přetížená auta

JIHOMORAVSKÝ KRAJ, BŘECLAV, VYŠKOV – I v tomto roce se dopravní policisté soustředili na ty nezodpovědné řidiče, kteří se svými přetíženými vozidly ničí jihomoravské silnice. Během několika dnů dopravní hlídky v celém kraji zkontrolovaly desítky řidičů.

Během několika dnů dopravní akce hlídky v celém kraji převážily desítky náklaďáků. U třiceti hříšníků bylo zjištěno nějaké pochybení. „Nejčastěji se jednalo o porušení sociálních předpisů a přetížení vozů. V některých případech byly dokonce automobily těžší i o desítky procent, pak motoristé od silničních kontrol odjížděli s nemalou blokovou pokutou,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala. Další sankce ale čeká i na provozovatele kontrolovaných vozidel u správního orgánu. „Zatím největším rekordmanem se minulou středu na dálnici D2 na Břeclavsku stal zahraniční řidič menší dodávky převážející osobní věci v automobilu do 3,5 tun. Přeplněné užitkové auto bylo totiž přetíženo téměř o dvě tuny nad povolenou mez. Muž na místě zaplatil nejvyšší možnou pokutu 15 tisíc,“ doplnil Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.                   

Při úterní kontrole na vyškovské dálnici D46 byl další cizinec už připravený na zaplacení velké pokuty. Vezl totiž čerstvě pokácenou borovici a odmítl svou soupravu podrobit vážení. Šofér za přestupek vyfasoval maximální pokutu 100 tisíc. K překvapení policistů ale z peněženky vytáhl pohotově tučnou hotovost, kterou vysokou sankci bez okolků zaplatil. Další jízda mu ale byla i tak samozřejmě zakázána. Krátké video je z vážení na D2 na Břeclavsku.