Komedii natáčenou ve Zlínském kraji promítnou ve světové premiéře na německém Berlinale

ZLÍNSKÝ KRAJ – Na filmovém festivalu Berlinale, který vypukne 10. února, se divákům představí ve světové premiéře česká absurdní komedie Kdyby radši hořelo. Snímek Adama Kolomana se natáčel ve Zlínském kraji a kraj na něj přispěl dvěma miliony korun.

Film popisuje poklidný život v české vesničce, který naruší podezření na teroristický útok. Sbor místních dobrovolných hasičů tak musí čelit zcela jiné výzvě, než je běžný oheň. V ústředních rolích přitom zazáří Miroslav Krobot, Michal Isteník a Anna Polívková. Film se na Berlinale představí pod názvem Somewhere Over the Chemtrails, odkazující na dezinformace o chemtrails, jednu z vedlejších linií příběhu.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Komedie se natáčela ve Zlínském kraji na podzim 2020 a v zimě 2021. Premiéra v českých kinech je naplánovaná na 16. června 2022. „Uvedení filmu na jednom z nejvýznamnějších světových festivalů považuji za velký úspěch.  Zlínský kraj podpořil vznik tohoto filmu dvěma miliony. Jedná se o nízkorozpočtový film, takže se dá bez nadsázky říct, že bez podpory Zlínského kraje by nevznikl,” raduje se Zuzana Fišerová, radní pro kulturu a školství.

Foto: Bontonfilm
Foto: Bontonfilm