Mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou došlo ke střetu autobusu s dodávkou

zdroj: Hasiči Adamov

BRNO-VENKOV – Ve čtvrtek o půl osmé ráno se stala dopravní nehoda autobusu a dodávky na silnici mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou asi kilometr od Bílovic. Nikdo z cestujících neutrpěl zranění.

Ke střetu dodávky a linkového autobusu došlo na silnici mezi Adamovem a Bílovicemi nad Svitavou asi kilometr od Bílovic. Podle policejního mluvčího Petra Valy bylo příčinou nehody zřejmě nepřizpůsobení rychlosti jednoho z řidičů. Dechové zkoušky na alkohol byly negativní. Nehoda zablokovala silnici, později bylo místo nehody průjezdné kyvadlově jedním pruhem. U nehody zasahovaly dvě jednotky hasičů, které zajistily místo nehody. Autobus hasiči odtáhli na odstavné parkoviště. Podle některý obyvatel Bílovic je to zřejmě první nehoda v důsledku náhradní autobusové dopravy Adamov – Bílovice nad Svitavou během výluky vlaků na trati Brno – Blansko. Na tak úzké přetížené silnici bylo jen otázkou času, kdy se nějaká nehoda stane. Škoda se odhaduje na jeden milion korun.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.