Na výstavě exotických rostlin uvidíte i krokodýly!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Patříte mezi milovníky exotických rostlin a zvířat? A kdy jste naposledy viděli krokodýla? Díky spojení tří jihočeských organizací za nimi nemusíte jezdit po kraji, ale máte možnost je vidět na jednom místě. Výstava orchidejí, exotických rostlin a zvířat vám nabídne i poradnu pro případ, že už nějaké rostliny vlastníte a nevíte si rady s nejvhodnějšími pěstitelskými postupy.

Výstava je instalována ve třech výstavních sálech. V prvním je ukázka sušších biotopů typu kaktusů a sukulentů, včetně obratlovců a členovců. V druhém sále, který navozuje atmosféru tropického pralesa, uvidíte orchideje a masožravé rostliny, a je zde též možné zakoupit rostliny od vystavovatelů. Ve třetím, nejmenším sále na vás budou čekat krokodýli a drobní obratlovci. V přilehlé chodbě pak najdete spoustu různorodých artefaktů dovezených vystavovateli z expedic do exotických částí světa.

Výstavu orchidejí, exotických rostlin a zvířat doplní od 4.února v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích drobní obratlovci z Jihočeské zoologické zahrady v Hluboké nad Vltavou, krokodýli pochází z Krokodýlí ZOO v Protivíně a exotické členovce zapůjčili členové Entomologického kroužku při muzeu. A pokud potřebujete konzultovat nejvhodnější pěstitelské postupy pro rostliny, které u vás doma neprospívají podle vašich představ, můžete využít poradnu pro pěstitele.