Podnapilý řidič jel vyzvednout syna, na parkovišti to vzal přes schodiště

Foto: MP Zlín

ZLÍN – Vlastním očím nevěřil zlínský strážník, který uplynulou sobotu po konci služby mířil ke svému autu zaparkovanému u zoo. Přímo na parkovišti totiž spatřil jiné auto, jehož řidič sem vjel po schodišti, načež přejel obrubníky a přes travnatou plochu pokračoval v jízdě na další odstavné parkoviště. Kuriózní událost popsal zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

Strážník zavolal kolegům ve službě a vydal se k řidiči, který mezitím přejel na další parkoviště, kde sám zastavil. Tomu se následně prokázal a požádal ho, aby setrval až do příjezdu hlídky. „O necelou čtvrthodinu později bylo zjištěno, že řidičem je osmačtyřicetiletý muž z nedaleké obce, který původně přijel společně se svojí nezletilou dcerou vyzvednout syna. K jízdě po schodišti uvedl svoji nesprávnou domněnku, že se jednalo o výjezd z parkoviště,“ uvedl Pavel Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Jak záhy vyšlo najevo, o pouhou politováníhodnou chybu při řízení se rozhodně nejednalo. „Rozpoznávací i ovládací schopnosti řidiče byly ovlivněny předchozí konzumací alkoholických nápojů, kdy analyzátor alkoholu v dechu prokázal hodnotu na 2,8 promile. Je přitom naprosto nepochopitelné, že si v tomto stavu posadil vedle sebe vlastní dceru a společně se vydal vyzvednout své druhé dítě,“ řekl Janík.

Vzhledem k tomuto zjištění strážníci pojali podezření ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. Dotyčného proto omezili na osobní svobodě a předali jej k dalšímu šetření hlídce republikové policie.