O víkendu havarovali opilí cizinci u Deblína a u Valtic

foto: Policie JMK

BRNO-VENKOV, BŘECLAV – Dvě dopravní nehody opilých cizinců se staly na jihu Moravy ze soboty na neděli. Poblíž Deblína skončilo auto v potoce a u Valtic zase narazili dva cizinci do stromu a utrpěli těžká zranění.

Nemálo vypitého alkoholu stojí za víkendovou nehodou. V sobotu v podvečer vjel do příkopu dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu Škoda poblíž obce Deblín. Narazil do lávky na mostku a následně vozidlo skončilo v potoce. „O příčině nehody, při níž se naštěstí nezranil ani žádný ze tří spolujedoucích zahraničních stavebních dělníků, měli policisté prakticky okamžitě po příjezdu jasno. Šofér nadýchal 1,4 promile,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek. Policisté řidiči ihned zadrželi řidičský průkaz a jeho protiprávní jednání řeší ve zkráceném přípravném řízení se zadržením. V pondělí do večera by měl soudce rozhodnout o výši trestu.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.       

Tři hodiny po sobotní půlnoci skončila nehoda osobního automobilu Škoda Fabia poblíž Valtic těžkým zranění dvojice cizinců. Dvaatřicetiletý cizinec tam nezvládl řízení auta a narazil do stromu. Dechová zkouška byla rovněž pozitivní. Přístroj ukázal hodnotu přes 2 promile. „I tento muž musí počítat se stíháním za ohrožení pod vlivem návykové látky,“ dodal Malášek.

foto: Policie JMK