Opilý sedmnáctiletý mladík ležel v mrazu u silnice. Šlo mu o život

Ilustrační foto

JIHLAVA – Policisté zasahovali v sobotu časně ráno v Brtnici na Jihlavsku, kde se na jedné z ulic nacházelo nehybné tělo. Ukázalo se, že jde o mladíka, který zkonzumoval značné množství alkoholu a díky mrazivému počasí byl podchlazený. Hoch skončil v nemocnici.

Bezvládlého těla, ležícího v sobotu 22. ledna v časných ranních hodinách na ulici v Brtnici, si všiml kolemjdoucí, který zavolal policejní tísňovou linku. „Na místo vyjeli policisté situaci prověřit. U silnice nalezli sedmnáctiletého chlapce, který ležel na sněhu, nebyl schopen reagovat a byl podchlazený. Policisté mu poskytli pomoc a přivolali zdravotnickou záchrannou službu,“ informovala policejní mluvčí Jana Kroutilová.

Staňte se členy FB skupiny Život v kraji Vysočina a žádná zpráva vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Při dechové zkoušce naměřili policisté mladíkovi téměř dvě promile alkoholu. Vzhledem k podchlazení zdravotníci hocha převezli do jihlavské nemocnice. „Policisté informovali rodiče mladíka a také odbor sociálně právní ochrany dětí. Dále zjišťují, kdo požití alkoholu osobě mladší osmnácti let umožnil a dopustil se tak protiprávního jednání, případ prošetřují,“ dodala mluvčí.