Zloděj kola prchal před policisty centrem Zlína

ZLÍN – Pokus o útěk se příliš nezdařil jedenačtyřicetiletému recidivistovi, který měl na svědomí krádež kola v Napajedlech. Hned následující den si ho totiž všimli kriminalisté v centru Zlína. Když ho chtěli zastavit, dal se na úprk, který skončil po několika stech metrech.

Policisté přijali minulý týden oznámení o krádeži kola za 50 tisíc korun ze zamčené kolárny bytového domu v Napajedlech. „Na místo vyrazili kriminalisté společně s kriminalistickým technikem. Podle způsobu odcizení, zajištěných stop a dalších indicií měli zkušení kriminalisté velmi brzy jasno, kdo má krádež na svědomí,“ řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

A měli štěstí. Hned následující den uviděli podezřelého muže procházet se v centru Zlína. „Jeden z kriminalistů za ním vyběhl z vozu a vyzval ho, aby se zastavil. Muž ovšem výzev nedbal, rozběhl se a chtěl policistům utéct. To se mu ale nepodařilo. Kriminalisté asi po pěti stech metrech muže dostihli a zadrželi. Jednačtyřicetiletý muž skončil v policejní cele,“ popsala Kozumplíková.

Odcizené jízdní kolo policisté vypátrali a budou ho moci vrátit majiteli. Během vyšetřování však vyšlo najevo, že má muž na svědomí i prosincovou krádež nářadí za dva a půl tisíce korun ze sklepa bytového domu v Otrokovicích. „Čtrnáctkrát soudně trestaný recidivista, kterého z posledního výkonu trestu propustili před pouhými osmi měsíci, skončil po návrhu kriminalistů a rozhodnutí soudce ve vazební věznici, kam ho policisté převezli v pátek odpoledne. Za krádeže mu hrozí až tříletý trest odnětí svobody,“ uzavřela Monika Kozumplíková.