Některé středočeské nemocnice už využívají zaměstnance v pracovní karanténě!

STŘEDOČESKÝ KRAJ – Nemocných zdravotníků ve středočeských nemocnicích přibývá. Chod nemocnic to ale neohrožuje, protože zaměstnanci nemocnice spadají do vyhlášené výjimky, která povoluje jejich práci i v době karantény.

Někteří ředitelé nemocnic už pracovních karantén využívají. Situace se ovšem v různých okresech značně liší. K pracovním karanténám přistoupili v Příbrami, Kolíně a ve Slaném. Nevyužily ji nemocnice v Mladé Boleslavi, Kladně či Nymburce.

Staňte se členy FB skupiny Noviny kraje – Středočeský a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv

Pracovní karanténu vláda schválila pro pracovníky ve zdravotnictví a sociálních službách. Zařízení ji může využít jen výjimečně. Přesněji pak v situacích, kdy je ohrožena péče o pacienty nebo klienty sociálních služeb. Přesné podmínky určují a o pracovní karanténě rozhodují krajské hygienické stanice.
Pracovní karanténu lze podle zástupců Ministerstva zdravotnictví ČR nařídit jen pracovníkům v riziku, nikoli s příznaky, tedy jasnou nákazou. Zdravotníci a lidé v sociálních službách se testují jednou týdně.