Nároží Kounicovy a Šumavské se dočká změn

Vizualizace: M2AU

BRNO – Nároží ulic Kounicova a Šumavská, kousek od jedné z magistrátních budov, se dočká úprav. Přibude řada stromů a počítá se také s místem pro relaxaci.

„Nebála bych se říct, že je to nehostinné místo, kde se doslova zastavil čas. Když míříte do obchodů v přízemí, na magistrát nebo k sousedním kancelářským budovám, raději jen rychle projdete. Není to dobře. Město musí být přívětivé, což se dá v takových lokalitách řešit citlivými, relativně rychlými a nepříliš nákladnými úpravami, které významně zlepšují kvalitu života,“ sdělila primátorka města Brna Markéta Vaňková. A co je v plánu? Plochy se zčásti předláždí, zbytek zůstane nezpevněný, aby se mohla vsakovat dešťová voda, která bude nutná pro závlahu plánovaných stromů. V jejich stínu bude posezení a další mobiliář, jako stojany na kola či odpadkové koše. Počítá se také s výtahem, který vás vyveze na terasu. Kontejnery na odpad poputují pod zem.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Brno má již k dispozici architektonickou studii a momentálně hledá projektanta. Dokumentace pro první fázi by mohla být hotová letos v květnu, následovat budou opravy. Druhá etapa proběhne v příštím roce. Náklady na projekt se vyšplhají na 700 tisíc korun, první etapa spolkne 12 milionů, druhá 9 milionů.