Ve zlínském supermarketu řádil zloděj kávy

ZLÍN – Pohled na mladého muže, který si přímo mezi prodejními regály skládal do batohu balíčky s kávou, nenechal lhostejným jiného nakupujícího. Když dotyčný „proplul“ i se zbožím kolem pokladen, aniž by se obtěžoval zaplatit, vytočil svědek tísňovou linku 156 a informoval strážníky. O setkání s kávovým nenechavcem vyprávěl zástupce ředitele Městské policie Zlín Pavel Janík.

K supermarketu v centru Zlína okamžitě vyrazila nejbližší motorizovaná hlídka. „Díky detailnímu popisu podezřelého, který oznamovatel poskytl, byl využit také městský kamerový systém. Netrvalo tak dlouho a jeho operátor spatřil mladého muže, který se i s batohem snažil zmizet v nedalekém parku,“ uvedl Janík.

Staňte se členy FB skupiny Život ve Zlínském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

O pár minut později dostihla hlídka jednadvacetiletého mladíka, který se ke krádeži zboží přiznal a strážníkům vydal pět půlkilových balení pražené kávy. „Jak sám uvedl, nepatří mezi milovníky tohoto lahodného moku, ale měl v úmyslu kávu zpeněžit. Při prověrce totožnosti podezřelého pak vyšlo najevo, že v poslední době se dotyčný dopouští krádeží prakticky soustavně a je proti němu vedeno trestní řízení. Strážníci proto o incidentu vyrozuměli republikovou policii, která si muže převzala k dalšímu opatření,“ dodal Pavel Janík.