Pozor na omezení dopravy v Brně a pololetní prázdniny

ilustrační foto: IDS JMK

JIHOMORAVSKÝ KRAJ – Upozorňujeme na změnu 65 jízdních řádů od úterý 1. února. V pátek 4. února budou pololetní prázdniny a  provoz bude částečně omezen. Od pondělí 31. 1. do odvolání provoz na všech linkách brněnské MHD veden podle jízdního řádu pro pracovní dny – prázdniny.

V pátek 28. ledna dostávají žáci a studenti pololetní vysvědčení. Pololetní prázdniny budou ale až v pátek 4. února. V tento den budou platit omezené jízdní řády, tedy v pracovní dny se bude jezdit v režimu prázdnin. Mimořádná změna bude v brněnské hromadné dopravě: S ohledem na aktuální situaci bude od pondělí 31. 1. do odvolání provoz na všech linkách brněnské MHD veden podle jízdního řádu pro pracovní dny – prázdniny. Navíc bude kromě pátku 4. 2. (pololetní prázdniny) zajištěn provoz školních spojů a posílen provoz vybraných linek. Podrobnosti naleznete na www.dpmb.cz. Tip pro obyvatele Brna: Z Brna Hlavního nádraží do Králova Pole dojedete velmi rychle vlakem s Vaší předplatní jízdenkou pro zóny 100+101 linkou R9 za 10 minut a linkou S3 za 15 minut.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.    

Od středy do pátku počítejte s náhradní dopravou na lince S41 Brno – Ivančice – Bohutice. O nadcházejícím víkendu pak budou omezeny vybrané vlaky S3 v trase Královo Pole – Kuřim a rovněž vlaky R8 v úseku Brno Hlavní nádraží – Královo Pole. V této době by se mohlo stát, že z důvodu karantén a onemocnění dojde ke zrušení spoje. Dopravci, jejich dispečeři i řidiči, stejně jako dispečeři KORDIS JMK dělají vše pro to, aby byly náhle zrušené spoje nahrazeny. Ne vždy se to podaří. „Předpokládáme, že tyto případy mohou příští týden kulminovat. Doporučujeme využívat aplikaci POSEIDON s instalovanou mapou IRIS, kde lze vidět aktuální polohy vozidel. Podle ní se můžete řídit,“ uvedl koordinátor Integrovaného dopravního systému Jihomoravského kraj KORDIS.