Silný vítr s sebou přinese oteplení, neutiší se ani o víkendu

Ilustrační foto pixabay.com

OLOMOUCKÝ KRAJ – Meteorologové vydali varování před silným větrem, který bude trvat až do neděle. Tento vítr s sebou bude přinášet oteplení, v sobotu ale může na horách napadnout 5 až 10 centimetrů nového sněhu.

Určitě jste si všimli, že venku dneska dost fouká. To se nejspíš nezmění ani o víkendu. Pokud se vám večer bude zdát, že se vítr poněkud uklidňuje, nebude to mít dlouhého trvání. V sobotu od 15 hodin může znovu dosahovat 65 až 80 kilometrů v hodině, to může omezit dopravu, protože na silnici můžou ležet ulomené větve. Také si venku připevněte volně uložené předměty.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Od půlnoci na neděli až do půlnoci na pondělí může být situace ještě o něco horší, kdy nárazy západního až severozápadního větru můžou dosahovat 70 až 110 kilometrů v hodině. Takový vítr může i vyvracet stromy a shazovat elektrické vedení. Raději se nevydávejte do lesa a buďte velmi opatrní při řízení. Tak silně nemusí foukat jenom na Lipnicku, Uničovsku, Šternbersku, překvapivě i na Šumpersku a Jesenicku. V sobotu může být vítr klidnější i na Přerovsku.

V sobotu se můžou podle Českého hydrometeorologického ústavu denní teploty vyšplhat až přes 4 stupně, v neděli může být i více než 6 stupňů. Navzdory tomu může na Šumpersku a Jesenicku v sobotu napadnout 5 až 10 centimetrů nového mokrého sněhu, obezřetní by měli být hlavně řidiči.

Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu