Mladý řidič to na Javornicku napral do značky a do kamenné zídky. Byl nalitý jak dělo

JAVORNICKO – V sobotu kolem šestnácté hodiny havaroval v Bernarticích na Javornicku 22letý řidič, který jel příliš rychle a dostal smyk. Ukázalo se, že řídil nalitý jak dělo a navíc se zákazem řízení.

V sobotu 29. ledna kolem šestnácté hodiny havaroval v Bernarticích na Javornicku 22letý řidič s Fordem Focus. Mladý muž při odbočování jel příliš rychle a dostal smyk, který nezvládl. Vůz přejel do protisměru a vjel na travnatý pás podél silnice, kde narazil do dopravní značky a kamenné zídky u jednoho z domů. Při havárii nebyl nikdo zraněn. „Policisté řidiče vyzvali k provedení dechové zkoušky, a ta měla pozitivní výsledek 2,06 promile. Opakovanou zkouškou byla naměřena hodnota 1,97 promile,“ uvedla policejní mluvčí Marie Šafářová. Navíc policisté zjistili, že řidič má čerstvě vyslovený zákaz řízení, a to na dva roky. Škoda na autě byla předběžně vyčíslená na 50 tisíc korun, na kamenné zídce na 10 tisíc korun a na dopravní značce na 5 tisíc korun. Mladý řidič si hned tak zase nezařídí, protože za řízení pod vlivem a maření výkonu úředního rozhodnutí si v krajním případě může odsedět šest měsíců až tři roky.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.