Policie hledá dva chlapce, kteří utekli z dětského domova. Mohli by se zdržovat v Šumperku nebo v Olomouci

RYCHNOVSKO – Policisté z Královéhradeckého kraje požádali své kolegy z Olomouckého kraje o pomoc při pátrání po dvou patnáctiletých chlapcích, kteří se nevrátili z vycházky. Oba dva mají nařízenou ústavní výchovu v dětském domově v Kostelci nad Orlicí. Mohli by se zdržovat v Šumperku nebo v Olomouci.

Od 10. ledna policisté pátrají po dvou 15letých chlapcích, kteří se nevrátili z vycházky. Oba dva mají nařízenou ústavní výchovu v dětském domově v Kostelci nad Orlicí. Jedná se o notorické útěkáře. Policisté po oznámení jejich útěku prověřili různá místa v Kostelci nad Orlicí, autobusové i vlakové nádraží a zdravotnická zařízení. Bohužel bez kladného výsledku. „Zjistili však, že by se mohli spolu zdržovat v Šumperku nebo v Olomouci,“ dodala policejní mluvčí Iva Kormošová. Policisté proto žádají veřejnost o spolupráci.

Staňte se členy FB skupiny Život v Olomouckém kraji a žádná zpráva vám neunikne.  Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Hledaný Marek Foltýn je 171 až 172 centimetrů vysoký, hubené postavy, má krátké hnědé vlasy. Zdánlivě vypadá na 15 až 16 let. Na sobě může mít šedé rifle, červenou prošívanou bundu, červenou mikinu s kapucí a černé boty.

Hledaný Roman Petera je asi 170 centimetrů vysoký, hubené postavy, má hnědé rovné vlasy a hnědé oči. Zdánlivě vypadá na 15 až 16 let. Na sobě může mít maskáčovou bundu s kapucí, černou čepici, khaki kalhoty s kapsami. a zimní černé boty.

Pokud byste mohli poskytnout jakoukoliv informaci o jejich pobytu, volejte linku 158.