VIDEO: Jeden ukradl mobil, druhý ledvinku. Pomozte objasnit krádeže z hlavního nádraží

BRNO – Brněnští policisté řeší dvě krádeže z hlavního vlakového nádraží. O pomoc žádají i veřejnost. Šestnáctiletého chlapce začátkem ledna krátce po poledni odkradl v podchodu hlavního nádraží v Brně neznámý mladík. Na sklonku minulého roku neznámý pachatel u hlavního nádraží okradl řidiče zásobování.

Začátkem ledna krátce po poledni odkradl neznámý mladík v rozepnuté v červené bundě šestnáctiletého chlapce v podchodu brněnského hlavního nádraží. Požádal o drobné mince, ale mladík ho razantně odmítnul. Mladík se ale jen tak lehce nějakého zisku nehodlal vzdát. Chlapce dále pronásledoval. Nakonec využil příležitosti a sebral mu jeho zánovní mobilní telefon. Zloděj tak chlapci způsobil škodu 11 tisíc korun. „Případ je prošetřován pro podezření ze spáchání trestného činu krádež, kdy pachatel může být potrestán odnětím svobody až na dva roky,“ uvedl policejní mluvčí Petr Vala.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihomoravském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.    

Na sklonku minulého roku u brněnského hlavního nádraží někdo ukradl řidiči zásobování ledvinku s hotovostí, doklady a kartou. Časně ráno řidič zaparkoval u nedalekého místního supermarketu a dovnitř odnesl bedny s pečivem. Zřejmě se zapomněl přesvědčit, že má řádně uzamčené vozidlo. Toho využil neznámý zloděj, který během několika minut poškozenému z dodávky odcizil ledvinku. Řidič tak přišel o veškeré osobní doklady, menší hotovost a platební kartu, ze které neznámý lapka několikrát z bankomatů vybral dohromady 19 tisíc korun. Tomu bohužel napomohl i sám poškozený řidič, který měl u karty uložený lístek s PIN kódem. Na zajištěném kamerovém záznamu je vidět neznámý muž, který se pohybuje u jednoho z bankomatů. Jeho svědectví je klíčové k objasnění krádeže. „Pachateli za trestný čin neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku hrozí dvouletý pobyt za mřížemi. Pokud někoho na videozáznamech poznáváte, volejte tísňovou linku 158,“ sdělil Vala.